Guz w obrębie żołądka a przerzuty

Brat ma guza w dolnej części żołądka,z badania hist.komórek nowotwóru złośl.nie stwierdzono. Z pobranych węzłów wyszło Węzeł chłonny z przerzutem raka gruczołowego o częściowym różnicowaniu śluzowokomórkowym. Należy uwzgl przerzut raka żołądka. Z TK wyszły przerzuty na miednice, kręgosłup L5 i węzły okolice aorty brzusznej i śródpiersi a. Jakie są rokowania,ma szansę żyć i gdzie się najlepiej ma leczyć, Brat ma 31lat

Cieżko ocenić rokowania bez poznania ogniska pierwotnego i stopnia zróżnicowania histologicznego. W opisywanym przypadku - rozsianej choroby nowotworowej w trakcie diagnostyki - brat powinien byc pod opieka onkologów. Jednym z najbardziej znanych ośrodków zajmujących się tym tematem na Ślasku jest Centrum Onkologii w Gliwicach.