Guzek na węzłach chłonnych i ból szyi oraz problemy z zatokami

Po urazie twarzy od trzech miesięcy mam kłopoty z zatokami brałam już 5 razy antybiotyk i ciągle spływa mi wydzielina do gardła jest biała ostatnio brałam biotakson to było dwa tygodnie temu a od przeszło miesiąca mam guzek na szyi na węzłach i czuje ból na szyi okazało się też że mam za mało hemoglobiny 11,7 oraz hematokryt 35 % norma 37%. Proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że podany poziom hemoglobiny oraz hematokrytu jest prawidłowy dla kobiety - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Opisane objawy, które pojawiły się po urazie zdecydowanie wymagają jednak konsultacji specjalisty otolaryngologa. Najpewniej konieczne będzie wykonanie badań obrazowych zatok. Skierowanie od specjalisty uzyska Pani od lekarza POZ.