Guzki na skórze ud i pod pacha

Witam,6 dni temu na udzie pojawiło się zaczerwienienie z kremową plamką w środku, było jednobarwne, powiększyło się, powstał guzek. Po trzech dniach (swędział)wycisnęłam maź nieprzezroczystą koloru kremowego, później przezroczysta koloru bursztynowego, następnego dnia guzek zniknął, zostało lekkie zaczerwienienie o normalnej gładkości i ociepleniu skóry.Dodatkowo w tym czasie źle sie czułam. Dzisiaj znalazłam guzek pod pachą z którego jedynie leci krew przy wyciskaniu i nie chce zejść. Coż to?:(

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Proszę pamiętać, że wyciskanie zmian jest niewłaściwym postępowaniem - może dojść do pogorszenia stanu i rozwoju powikłań. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i ocenie zmiany zaleci dalsze właściwe postępowanie. Może być wskazana również konsultacja u lekarza dermatologa. Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.