Guzki na szyi i antybiotykoterapia

Witam, proszę o pomoc bo bardzo się martwię :( Moja mama 2 tyg temu wyczuła na szyji 2 guzki, wczoraj była u lekarza, pobrali jej krew i wyniki są w porządku. Miała robione USG i lekarka powiedziała że nie wie co to jest, że tarczyce ma w porządku. Jedyne co przepisała jej antybiotyk. Czy to może być coś poważnego ? Jeden jest wielkości 9.3mm. Bardzo proszę o pomoc bo oszaleje :( Mama ma obecnie 43 lata.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli po antybiotykoterapii węzły chłonne pozostaną powiększone, wskazana kontrola ultrasonograficzna i być może także biopsja węzła z oceną histopatologiczną. W celu diagnostyki należy udać się do lekarza rodzinnego i/lub onkologa.