Guzki na tarczycy a ból gardła

Witam,czy jesli sie ma guzki na tarczycy (Na prawym placie w gornym segmencie guzek o sr. 10,4mm,srodkowym o sr. 9,4mm a w dolnym guz o wym.15x11.W placie lewym guz 26x11mm. Wyniki tsh ft3 i ft4 w normie. Obj.prawego plata 13,3ml a lewego obj.9,9ml. Ciesnina 6mm), to moze od tego bolec gardlo i miec powiekszone migdalki i wezly chlonne?

WItam,

Obecnosc guzkow w tarczycy nie daje zazwyczaj dolegliwosci bolowych, jezeli boli gardlo i do twgo sa pwoiekszone ww chlonne to w pierwszej kolejnosci nalezy myslec o infekcji gardla, np. wirusowej.

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga