Guzki tarczycy i operacja usunięcia tarczycy

W biopsji tarczycy z 27 lipca 2015r. w guzku o wymiarach15x10 w prawym płacie hiperplastyczne tyreocyty,tworzące ogniskowo struktury drobnopęcherzykowe i pseudobrodawkowate ,groovesy Obraz cytologiczny nie charakterystyczny 6Nie pozwala jednoznacznie wykluczyc zmiany złośliwej być może postaci pęcherzykowej raka brodawkowego kategoria 5 Operacja jest zaplanowana na 21 września Obawiam się że może to za póżno i mogą pojawić się przerzuty do operacja jest zaplanowana na 21 września

Witam, Proszę spokojnie poczekać - rokowania w raku brodawkowatym są zazwyczaj bardzo dobre (dodatkowo nie pisze Pani o podejrzanych węzłach w USG - a tam są najpierw przerzuty). Jak na razie z rozpoznania hist-pat nie wynika,że jest to rak.
Dopiero po zbadaniu całej tarczycy po operacji będzie mozna postawić takie rozpoznanie.