Guzki w okolicy odbytu i uczucie parcia

witam... mam pytanie. w okolicy odbytu pojawiły się mi guzki takie malutkie, coś jak hemoroidy, tak to wygląda... tylko że nie ma u mnie żadnego krwawienia, musi to występować przy hemoroidach??? mam uczucie takiego parcia jak bym się nie wypróżniła.. czy to jest coś poważnego??? proctohemolan czopki i maść nie pomagają.... trzeba iść z tym do lekarza??? do jakiego??? troszkę się krępuję bo to dość drażliwy temat... proszę o poradę

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie da się w sposób jednoznaczny ( tylko za pomocą drogi internetowej i bez badania bezpośredniego) określić co Panu/Pani dolega. Konieczna jest wizyta u lekarza. Najpierw należy udać się do lekarza rodzinnego, który dalej skieruje Pana/ Panią do odpowiedniej poradni ( proktologicznej lub gastroenterologicznej lub chirurgicznej). Pozdrawiam