Gwałtowne przyspieszanie tętna w sytuacjach stresowych

Od jakiegoś czasu, głównie w sytuacjach stresowych, gwałtownie przyspiesza mi tętno. Leżąc na łóżku ma czasem 95. Takim napadom towarzyszy dziwne uczucie w gardle i sporadyczne jakby przeskoczenie czegoś w klatce piersiowej, jakby pojedyncze, mocniejsze uderzenie. A następnego dnia serce wraca do tych swoich 65 uderzeń na minutę i przeskakiwanie mija też. Mam niepełny blok prawej odnogi na EKG. Przeszłam ostatnio lekkie przeziębienie. Podobno serce tak rozładowuje stres, to prawda? Czy to ZMS?

Stres jest reakcją na nagłe zdarzenie zagrażające życiu.
Każdy złożony organizm dostrzegajac stresogen przyspiesza pracę mózgu (zwiekszajac napięcie w zakresie mózgowych fal beta 2). Za nim idzie wydzielenie do krwi adrenaliny. Co skutkuje zwiększenie siły co powoduje przyspieszenie tętna (kołatanie serca).
Długotrwałe przebywanie w tym stanie jest niebezpieczne dla zdrowia.
Proszę sobie zadać pytanie co mogło wywołać u pani reakcje organizmu jak na strzał który może pozbawić panią życia.

Z mojej praktyki panowanie nad własnym mózgiem i tym co się w nim dzieje pomaga z większością podobnych problemów.