Helicobacter pylori i badania

Witam, dzisiaj wróciłam od lekarza i mam kilka pytań, a mianowice: czy z poniżej wypisanych moich badań wynika, że mam helikobakterię i cytomegalię? Nie znam się kompletnie na tym, co tu piszą. Zrobiłam te badania, ponieważ od tygodnia boli mnie żołądek i byłam ciekawa, czy to nie ma nic wspólnego z helikobakteriami, a jeśli chodzi o cytomegalię, to dlatego, żeby się upewnić, bo na początku roku poroniłam, miałam 161,30 P/C IGG i 0,753 IGM. Jak to wygląda? Bardzo proszę o opinię. WBC 4,5, RBC 4,15, HGB 12,40, HCT 36,40, MCV 87,80, MCH 29,90, MCHC 34,10, RDW 13,40, PLT 219, MPV 8,86, NEU% 44,10, LYM% 37,80, MONO% 11,90, EOS% 5,36, BASO% 0,87, PH 6,00, OSAD: NABŁONKI WIELOKĄTOWE - PŁASKIE: NIELICZNE, LEUKOCYTY: 2-4 WPW., ERYTROCYTY ŚWIEŻE: POJEDYNCZE WPW., INNE: BAKTERIE, POJEDYNCZE WPW. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Szanowna Pani,

na podstawie przedstawionych wyników nie można stwierdzić zakażenia Helicobacter pylori, ani wirusem cytomegalii. Pani wyniki są prawidłowe. W rozmazie białych ciałek krwi jest niewielkie przesunięcie w stronę limfocytów, co może sugerować obecność infekcji wirusowej, np. cytomegalii. Aby to stwierdzić, należy oznaczyć przeciwciała IgM, które są wykładnikiem świeżej infekcji (przeciwciała IgG mogą utrzymywać się w wysokim mianie przez całe życie po przebyciu infekcji).

H. pylori wykrywa się najczęściej testem ureazowym podczas gastroskopii lub testami serologicznymi z krwi.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Helicobacter pylori jest czy jej nie ma??

Helicobacter pylori jest czy jej nie ma?? Opis badania: Przełyk jest prawidłowy. Wpust proksymalnie i w inwersji bez zmian.LiniaZ jest regularna w granicy wpustu. W dnie żołądka widoczna jest treść klarowna, z domieszką śluzu. Błona śluzowa dna i trzonu prawidłowa. W części przedodźwiernikowej śluzówka jest zaczerwieniona, z ogniskowym zanikiem ( hist-pat ). Odźwiernik jest kształtny, zarumieniony, drożny. Opuszka i dalsza część dwunastnicy jest bez zmian. Test Ureazowy : dodatni Dgn. Przewlekłe zapalenie żołądka w stanie niewielkiego zaostrzenia. Rozpoznanie mikroskopowe brzmi tak: Cztery wycinki błony śluzowej antrum w stanie przewlekłego ( ) nieaktywnego zapalenia. Metaplazja jelitowa (-). Dysplazja (-). Bakterii spiralnych nie uwidoczniono. Moje pytanie brzmi, czy jest obecna bakteria Helicobacter pylori bo do specjalisty trzeba swoje odczekać a lekarz rodzinny twierdzi, że nie ma bo badanie mikroskopowe bakterii nie uwidoczniło a ono jest ważniejsze niż test ureazowy którego wynik wyszedł dodatni.
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak interpretować badanie na Helicobacter Pylori?

Proszę o interpretację wyniku: p/ciala helicobacter pyl 104,30u/ml. Wart ref <20u/ml. Interpretacja wyniku <20u/ml ujemny. 20-25 u/ml wątpliwy. >25u/ml dodatni
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Interpretacja badań zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta. Podany wynik wskazuje na obecność przeciwciał przeciwko H. pylori, co może świadczyć o infekcji tą bakterią. Proponuję kontrolę u lekarza, który zlecił badanie. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty