Hemikolektomia a wynik badania histopatologicznego

Na początku lutego miałem przeprowadzoną hemikolektomię prawostronną jelita grubego z uwagi na zwężenie wstępnicy. Wyniki histpat. stwierdziły chorobę crohna. Przez pierwsze 3 tygodnie po operacji było wszystko ok - duży apetyt, w zasadzie żadnych dolegliwości. Od dwóch tygodni pojawiły się bóle w obrębie środkowej i prawej strony brzucha o charakterze skurczowym, zażynającym jakby jelita. Apetyt się nieco zmniejszył. Co może być przyczyną? Czy to normalny objaw po takim zabiegu, który ustąpi?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to kolejny rzut choroby Crohna, konieczne jest wdrożenie odpowiedniego postępowanie leczniczego, takiego jak przy ciężkim zaostrzeniu choroby. A czy po operacji nie było wdrożone żadne leczenie? Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa.