Ile jajek można jeść w tygodniu?

Jak to jest z jajkami? Tyle lat mowilo sie, ze sa zle bo cholesterol i nalezy jesc max 2 tygodniowo. Teraz ze nagle sa bardzo zdrowe i mozna jesc a wczesniejsze badania sa bledne I nie sa grozne. Jak to jest w koncu, ktorym badaniom wierzyc? Nq uczelniach ucza ze sa zle, naukowcy ze dobre i tak w kolko.

Witam, teorii na temat jajek jest faktycznie dużo. Jedni mówią że cholesterol z jajek się nie przyswaja a inni twierdzą innaczej. Wydaje mi się, ze 2-3 jajka tygodniowo nie zrobią nikomu krzywdy a przy większej aktywności fizycznej nawet i 4-5 można spożywac.