Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kolacja z jajek a wpływ na zdrowie

Witam. Czy jedzenie codziennie na kolację 2 jajek jest zdrowe? Czy ogólnie kolacja z jajek jest zdrowa czy raczej jest to posiłek, którego należy unikać? Bardzo lubię jeść jajka, najczęściej jem jajka na twardo albo same albo w postaci na przykład kanapek czy pasty jajecznej. Zdarza mi się również jeść jajka na miękko oraz jajecznicę. Zawsze wydawało mi się, że jajka są zdrowe i jedzenie kolacji z jajek to dobry sposób na wieczór. Z drugiej strony w sumie nie mam pewności co do tego, a już na pewno nie wiem czy jedzenie codziennie kolacji z jajek (2 jajek) to dobry pomysł. Czy można postępować w ten sposób czy jednak powinienem ograniczyć jajka i jeść na kolację coś innego? I czy ma znaczenie czy jem na kolację na przykład cały czas jajka na twardo czy raz to będzie kolacja z jajek na twardo, raz kolacja z jajek na miękko, raz jajecznica a raz jeszcze coś innego? Będę wdzięczny za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, jajka powinny być spożywane 1 raz w tygodniu. Większe ilości mogą negatywnie wpływać chociażby na poziom cholesterolu. Pozdrawiam

0

Witam. Można spożywać kilka jajek tygodniowo, jednak codzienne spożywanie 2 jaj to trochę zbyt dużo. Ważne jest także w jakiej formie są one spożywane- najzdrowsze będą gotowane na miękko (nie smażone).
Pozdrawiam

Specjalista ds żywienia człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy