Spożywane jajek na śniadanie

Witam, Prowadzę zdrowy tryb życia i od niedawna wprowadziłem zdrową dietę. Mam pytanie do dietetyka. Czy można spożywać 2 jajka gotowane codziennie na śniadanie?. Pytanie być może śmieszne ale ostatnio nasłuchałem się że mężczyźnie nie mogą spożywać dużej ilości jajek ? czy to jest prawda? proszę o podpowiedź Pozdrawiam

Dwa jajka na śniadanie codziennie to trochę za dużo białka.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie.
Nie jest prawdą, że mężczyźni nie mogą spożywać dużej ilości jaj. Trudno mi ocenić czy Pana śniadanie jest dobrze zbilansowane pod względem składników odżywczych. Same jaja to duża ilość białka i tłuszczu, zachęcam aby do posiłku dodać produkty bogate w węglowodany złożone np pieczywo pełnoziarniste.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również

z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351