Ile jajek jeść dziennie?

Witam, chciałabym dowiedzięć się, ile jajek dziennnie mogę jeść (nie mam problemów z cholesterolem). Słyszałam, że nawet osoby z zaburzeniami metabolicznymi, w których diecie eliminuje się jajka, mogą jeść białka bez ogrzniczeń, czy to prawda? Tygodniowo jem ok. 6 jajek całych i 12 białek. C zy mogę przy tym zostać?
ponad rok temu

Witam,

Według zaleceń żywieniowych codziennie powinniśmy jeść pół jajka, czyli około 3-4 jajka tygodniowo. Jest to głównie spowodowane cholesterolem obecnym w żółtku. Jajko jest jednak najlepszym, wzorcowym źródłem białka, dlatego sądzę, że osoby odżywiające się zdrowo (spożywające produkty ubogie w zły cholesterol LDL) mogą jeść ich nieco więcej (5-6 tygodniowo). Białka jaja można spożywać bez ograniczeń, jednak z rozsądkiem, tak jak wszystkie produkty.

Pozdrawiam.