Ile przytyć w ciąży żeby później wrócić do prawidłowej wagi?

Dzień dobry. Mam 29 lat, 161 cm wzrostu i przed ciążą ważyłam około 75 kg. Chciałabym się dowiedzieć ile przytyć w ciąży, dokładniej rzecz biorąc ile mogę maksymalnie pozwolić sobie przytyć w czasie ciąży? W ostatniej ciąży przytyłam ok. 23 kg. Było to bardzo dużo i po ciąży już specjalnie nie zgubiłam zbędnych kilogramów. Czy faktycznie jest możliwe, że po kolejnej ciąży znów przytyję tak dużo? Nie chciałabym przytyć w ciąży aż 23 kg, bo wtedy moja waga to już będzie 100 kg, a tak jak wspomniałam nie bardzo jestem w stanie ją później stracić... Ile przytyć w ciąży żeby moja waga po ciąży utrzymała się mniej więcej na obecnym poziomie? I czy są jakieś porady dotyczące tego jak w ciąży przytyć mniej? Czy są na to w ogóle jakieś sposoby czy po prostu każda kobieta przechodzi to inaczej i nie da się nic z tym zrobić? Będę wdzięczna za odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Witam!

Rzeczywiście w poprzedniej ciąży przyrost masy ciała był trochę za duży. Obecnie ma Pani niewielką nadwagę (BMI 28,93). Należy jednak Pamiętać, że w ciąży nie wolno się odchudzać. Trzeba natomiast stosować się do zasad zdrowego żywienia.
Biorąc pod uwagę Pani wzrost i masę ciała, podczas ciąży powinna Pani przybrać na wadze około 7-11,5 kg. W pierwszym trymestrze ciąży zapotrzebowanie na kalorie wzrasta jedynie o 9kcal/dobę, w drugim o 84kcal, a trzecim o 220kcal dziennie.

Więcej informacji o żywieniu w zasie ciąży znajdzie Pani na stronach: http://parenting.pl/portal/kobieta-w-ciazy-co-jesc , http://parenting.pl/portal/dieta-w-ciazy .