Ile soli himalajskiej spożywać w ciągu dnia?

Witam pytanie czy sól himalajska trzeba dodawać szczyptę ma każda szklankę wody w ciągu dnia? Jak piję 2litry wody to ma każda szklankę rozdzielić szczyptę czy to za dużo tej soli w ciągu dnia i tylko na szklankę dwie w ciągu dnia dodam że tylko po to żeby doszarczC dziennej. Dawki mineralow

Szczypta to 0.5-1 g soli, czyli na 2 l zużywa Pan od 5 do 10g soli, przy zaleceniach dziennych do 5 g z całodobowej diety. W gorące dni sugeruję 2 szkl wody z solą, a w pozostałe max 1 szkl. Pozdrawiam