Ile wody powinno się pić w ciągu jednego dnia?

Ile wody dziennie powinno się pić? W reklamach, internecie, na butelkach piszą, że 2 litry, ale wydaje mi się, że to o wiele za dużo. Naprawdę powinienem tyle pić każdego dnia?

Witam,
Woda jest substancją niezbędną do życia. Stanowi ona podstawowy składnik pokarmowy. Jest nośnikiem substancji odżywczych i rozpuszczalnikiem wielu związków powstających w procesach metabolicznych. Zawartość wody w ustroju człowieka jest zróżnicowana. Ciało
człowieka dorosłego składa się w co najmniej 65% z wody. Zgodnie z zaleceniami dzienne spożycie wody dla mężczyzn w wieku 19-75 lat wynosi 3700 ml. Podana wartość uwzględnia wodę zawartą w pokarmach stałych, której ilość oszacowano na około 20% dziennego zapotrzebowania na płyny.
Tak więc na ogólną ilość spożytej wody ma wpływ ilość spożytej żywności w tym mleka, ilość wody pitnej, soków, napojów.
W przypadku wody najlepiej sięgać po wodę średniozmineralizowaną (ogólna zawartość soli mineralnych powyżej 500 do 1500 mg/1 litr).

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Witam!
Około1,5 do 2,0 l dziennie, chyba, że są przeciwskazania w chorobach układu moczowego, obrzękach itd wtedy układa sie indywidualnie dla każdego pacjenta. W upalne dni kiedy się mocno pocimy ta dawka jest jeszcze większa niz 2,0l.