Jak dużo wody powinniśmy spożywać w ciągu dnia?

Witam. Mam pytanie. Jak to jest z tym piciem wody? Bo słyszało się, żeby na dzień pić około 2l wody. Różnie czytam tu i tam. Poza tym to chyba też zależy od każdego indywidualnie, a nie, że każdego do jednakowej miarki się dostosowuje. Po drugie w ciągu dnia przecież też pije się soki, je zupy i innego rodzaju jedzenie które może zawierać wodę. Rozumiem, że sama woda też oczyszcza pewnie nerki, albo poprawia ich pracę czy też ogółem organizmu. Ale jak to podzielić? Przecież pić 2l wody dziennie plus soki itd. to nawet trudno niektórym większe ilości pić. Można by może jakiś podział zastosować. Jedni mówią tak inni tak. Pytanie moje...Jak powinno to wyglądać? Pozdrawiam.

Dzień dobry

Zaleca się wypijać około 2-2,5l wody, ale jak słusznie Pani zauważa są to dość ogólnie przyjęte normy. dużo zależy od masy ciała, aktywności fizycznej, stanu zdrowia itp. Wspomina Pani o sokach - nie polecam - najlepiej nawadnia nas czysta woda.

Indywidualne zapotrzebowanie na wodę można wyliczyć miedzy innymi w następujący sposób:

=>Zaleca się, aby wypijać 30 ml wody w przeliczeniu na jeden kilogram ciała. Przykładowo, osoba, która waży 80 kg, powinna dostarczać swojemu organizmowi 2,4 l wody (80 kg x 30 ml).

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk