Jak poradzić sobie z zatrzymywaniem wody w organizmie?

Od kilku lat miewam kilka razy w roku szczegolnie w lato przypadlosc gdzie moje ciało zbiera dużo wody przez to czuje sie opuchnieta albo jakbym przytyła i mój mocz ma nieprzyjemny ostry zapach i ciemno-złota barwe, staram sie pić dużo wody ale nie wiem czy to pomaga, czy jest na to jakis sposob?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry

najwyraźniej jest Pani odwodniona. Zastanawiam się ile dokładniej wody w ciągu dnia Pani pije i do tego jakie inne są płyny - alkohol, czarna herbata, kawa?

Należy pamiętać, że odpowiednio nawadnia nas woda! Ponadto zatrzymanie płynów metabolicznych powoduje sól.

Proszę skupić się nad tym aby wypijać co najmniej 2,5l czystej wody dziennie, ograniczyć sól, alkohol, czarną herbatę, kawa u rozsądnych ilościach. warto też zadbać o ruch i dobrą dietę.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl