Ile trwa akomodacja oka?

Od 2ch dni nosze nowe okulary i widze bardzo niewyraznie. Czy to minie?Zawsze mialam okulary do dali -0.50 w obu oczach , cylinder -0.50 w kazdym. Ostatnie badanie bylo 3 lata temu. Teraz w zwiazku z problemem przy tradycyjnym badaniu oka , zwlasza z okiem lewym postanpowiono mi podac atropine i zbadac wzrok. Wyniki byly zaskakujace PRAWE; +1.00 sph -0.50 cyl 165 axis , LEWE +0.75 -0.75 i 180 axis. Nie widze w oddali nic , ile potrwa akomodacja i czy badanie to jest bardziej wiarygodne ?

Witam.Atropiną dostępna w Polsce jest 1 %.czas eliminacji acji po zakropieniu Atr może trwać nawet do 30 dni.zależy jska dawka była podana i jsk szybko Pani organizm ją wyeliminuje. Jest to dobry sposób na zaakceptowanie okularów. Dajemy mm.oczy czas na przystosowanie. Do dali widzi Pani lepiej do blizy się poprawi. Pozdrawiam serdecznie