Implant podtrzymujący protezę górną zębową

Dzień dobry. Mam 56 lat. Stomatolog zaproponował mi implant podtrzymujący protezę górną zębową. Proszę o opinię, czy mogę poddac się temu zabiegowi . 5 lat temu przeszlam zabieg rekanalizacji tętnicy prawej. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Witam serdecznie,
Wszczepienie implantów jest bardzo bezpiecznym i przewidywalnym zabiegiem. Do stabilizacji protezy górnej, wskazane są minimum 4 implanty i musi być odpowiednia ilość kości, co potwierdza się wykonując tomografię komputerową.
Jeśli lekarz nie stwierdził dodatkowych przeciwskazań, została przeprowadzona odpowiednia diagnostyka, a lekarz ma odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, to jak najbardziej może Pani poddać się temu zabiegowi.

Bez dokładnego wywiadu, badania wewnątrzustnego oraz RTG nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie. Jeśli ma Pani wątpliwości zawsze może skorzystać Pani z porady innego lekarza, jednak musi się to odbyć po przeprowadzonym przez niego badaniu.