Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Implant podtrzymujący protezę górną zębową

Dzień dobry. Mam 56 lat. Stomatolog zaproponował mi implant podtrzymujący protezę górną zębową. Proszę o opinię, czy mogę poddac się temu zabiegowi . 5 lat temu przeszlam zabieg rekanalizacji tętnicy prawej. Z góry dziękuje za odpowiedz.
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Przyczyny parodontozy

Główną przyczyną parodontozy jest zła higiena jamy ustnej. Zbyt rzadkie mycie zębów i nie czyszczenie przestrzeni miedzyzębowych doprowadza do nawarstwiania się płytki nazębnej. O parodontozie, jej przyczyna i zapobieganiu opowiada dr. Monika Stachowicz.

Witam serdecznie,
Wszczepienie implantów jest bardzo bezpiecznym i przewidywalnym zabiegiem. Do stabilizacji protezy górnej, wskazane są minimum 4 implanty i musi być odpowiednia ilość kości, co potwierdza się wykonując tomografię komputerową.
Jeśli lekarz nie stwierdził dodatkowych przeciwskazań, została przeprowadzona odpowiednia diagnostyka, a lekarz ma odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, to jak najbardziej może Pani poddać się temu zabiegowi.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0

Bez dokładnego wywiadu, badania wewnątrzustnego oraz RTG nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie. Jeśli ma Pani wątpliwości zawsze może skorzystać Pani z porady innego lekarza, jednak musi się to odbyć po przeprowadzonym przez niego badaniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy