Incydenty zakrzepowo-zatorowe

Witam. Moje pytanie dotyczy incydentów zakrzepowo-zatorowych. Jestem pacjentką z napadowym migotaniem przedsionków. Z tego powodu występowały u mnie przemijające niedokrwienia mózgu oraz zaburzenia widzenia w jednym oku. Przez neurologa zostało to zdiagnozowane jako TIA. Tętnice dogłowowe nie wykazują patologii. Moje problemy związane są z zaburzeniami pracy serca i zatorowością serca pochodną. Miesiąc temu na przedramieniu nagle pojawił się duży guz wielkości orzecha włoskiego z bardzo dużym wylewem. Guz był w dotyku bardzo bolesny oraz pod skórą wyczuwałam ostre wypukłości. Od guza prowadziła żyła, która była nabrzmiała i twarda. Dopiero teraz po ponad miesiącu objawy, jakich doznałam, ustępują, chociaż nadal wyczuwam pogrubiałą żyłę. Nadmieniam, że nie doznałam urazu. Nie wiem na skutek czego to wystąpiło. Nadmieniam, że w czasie, kiedy to się stało, byłam na C***. Lekarz okulista, u którego byłam akurat kilka dni po incydencie, po obejrzeniu stwierdził, że to był zator. Proszę mi powiedzieć, czy ma to coś wspólnego z zatorowością opisaną na początku mojego listu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

niezwykle trudno, bez osobistego zbadania pacjenta, postawić właściwą diagnozę. Diagnostyką i leczeniem zmian zakrzepowo-zatorowych zajmują się lekarze chirurdzy. Jeżeli nadal utrzymują się objawy na przedramieniu, które Pani opisuje lub pojawiają się nowe, proszę udać się do specjalisty. Pani wywiad chorobowy rzeczywiście sprzyja incydentom zakrzepowo-zatorowym, aczkolwiek lek, o któym Pani pisze, stosuje się, aby im zapobiec.