Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Incydenty zakrzepowo-zatorowe

Witam. Moje pytanie dotyczy incydentów zakrzepowo-zatorowych. Jestem pacjentką z napadowym migotaniem przedsionków. Z tego powodu występowały u mnie przemijające niedokrwienia mózgu oraz zaburzenia widzenia w jednym oku. Przez neurologa zostało to zdiagnozowane jako TIA. Tętnice dogłowowe nie wykazują patologii. Moje problemy związane są z zaburzeniami pracy serca i zatorowością serca pochodną. Miesiąc temu na przedramieniu nagle pojawił się duży guz wielkości orzecha włoskiego z bardzo dużym wylewem. Guz był w dotyku bardzo bolesny oraz pod skórą wyczuwałam ostre wypukłości. Od guza prowadziła żyła, która była nabrzmiała i twarda. Dopiero teraz po ponad miesiącu objawy, jakich doznałam, ustępują, chociaż nadal wyczuwam pogrubiałą żyłę. Nadmieniam, że nie doznałam urazu. Nie wiem na skutek czego to wystąpiło. Nadmieniam, że w czasie, kiedy to się stało, byłam na C***. Lekarz okulista, u którego byłam akurat kilka dni po incydencie, po obejrzeniu stwierdził, że to był zator. Proszę mi powiedzieć, czy ma to coś wspólnego z zatorowością opisaną na początku mojego listu?

KOBIETA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

niezwykle trudno, bez osobistego zbadania pacjenta, postawić właściwą diagnozę. Diagnostyką i leczeniem zmian zakrzepowo-zatorowych zajmują się lekarze chirurdzy. Jeżeli nadal utrzymują się objawy na przedramieniu, które Pani opisuje lub pojawiają się nowe, proszę udać się do specjalisty. Pani wywiad chorobowy rzeczywiście sprzyja incydentom zakrzepowo-zatorowym, aczkolwiek lek, o któym Pani pisze, stosuje się, aby im zapobiec.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy