Intensywne bieganie a guzek w okolicach odbytu

Witam, kilka dni temu (około3-4) pojawił się u mnie guzek w okolicach odbytu. Aktualnie ból jest jakby większy, największy przy siadaniu/wstawaniu. Około 1,5 roku temu miałem usuwany taki guzek. Proszę o informację czy może to mieć związek z większą intensywnością biegania oraz czy dalsze bieganie może zaszkodzić? oraz jakie środki można stosować, aby guzek się "schował"/zmniejszył? Wizyta u proktologa dopiero za miesiąc. Z góry dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na żylaki odbytu, konieczna jest wizyta u lekarza prktologa, bieganie nie powinno miec znaczenia.