Interpretacja badania spermy

Proszę o pomoc w interpretacji wyników: - lepkość <1cm <br /> - objętość ejakulatu 4,8ml - pH 7,6 - liczba plemników 27 mln/ml - ruch postępowy 42% - szybki postępowy 22 - ruch oscylujący 10 - ilość plemników prawidłowych 6% - plemniki patologiczne 94% - patologia główki 94% - patologia wstawki 72% - patologia witki 31% - plemniki niedojrzałe 2% - aglutynacja 20% - agregacja 30% - komórki okrągłe <5 <br /> plemniki żywe 89% - HOST 80%

Witam,
sorry, ale interpretacja wyników badania nasienia należy do Pracowni, która przeprowadzała badanie.Każda Pracownia posługuje się swoimi normami w tym zakresie. Poważna pracownia określa wnioski płynące z badania. Interpretacja należy również do kierującego na badanie lekarza, anie do przypadkowego "internetowego doradcy".
Pozdrawiam RH