Interpretacja wyników badania nasienia u 34-letniego mężczyzny

Proszę o interpretację wyników badania nasienia. Wiek:34 Abstynencja seksualna:4dni Objętość:3ml Ph:7,8 Upłynnienie :prawidłowe po 30 min. Lepkość:prawidłowa Aglutynacja: (++) Leukocyty,kom.okrągłe: 1-2wpw Liczba plemników (ml):138.5 milionów Ruch postępowy szybki(typ a): 37,8% Ruch postępowy wolny (typ b):29,2% Ruch niepostępowy(typ c) :24,4% Nieruchome (typ d)8,5% Proszę o ocenę jakości nasienia .Czy aglutynacja(++) nie dyskwalifikuje możliwości zajścia w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Aglutacynacja niewielka czyli 1 lub 2 stopnia nie dyskwalifikuje mężczyzny z możliwości posiadania potomstwa. Proponuję udać się do lekarza androloga lub urologa.