Interpretacja wyników TK jamy brzusznej u 35-latka

Proszę o interpretację: KT jamy brzuszej.Pojedyncza torbiel śr. 1,3 cm podtorebkowo i od przodu w segm. IV wątroby. Poza tym wątroba o prawidłowej gęstości miąższu nie jest powiększona, bez innych zmian ogniskowych.pojedyncza torbiel korowa śr. 1,1 cm w lewej nerce. Innych zmian nerki nie wykazują.Poza tym narządy jamy brzusznej przedstawiają się prawidłowo.Nie stwierdza się obecności znamiennie powiększonych węzłów chłonnych.Cechy dyskopatii na poziomie L5/S1.

Opisywane torbiele raczej nie mogą przy tym rozmiarze dawać dolegliwości. Poza obserwacją nie wzbudzają niepokoju. Martwić się trzeba raczej dyskopatią u tak młodego mężczyzny i zastanowić się, jaki charakter ma Pana praca, jak Pan odpoczywa, jaki sport uprawia. Trzeba wprowadzić wysiłek fizyczny w odpowiedniej formie i walczyć z tego typu zjawiskiem. Jeszcze jest czas.