Interpretacja wyników TSH u 52-letniej kobiety
INTERPRETACJA WYNIKÓW TSH 0,223 norma 0,34 - 5,6 FT4 0,79 norma 0,61 - 1,12 FT3 3,49 norma 2,5 - 3,9 p/c p.receptorom TSH 0,64 norma 0,00 - 1,75 USG tarczycy tarczyca w całości powiększona o zmiennej podwyższonej echostrukturze z obecnością dużej masy guza w prawym płacie do śr.37 mm z torbielowatą zawartością wraz z kilkoma hyperechogenicznymi guzkami w otoczeniu do najw. śr. 8 mm; lewy płat bez zmian. prawy płat 27,17 mm * 25,28 mm * 51,14 mm lewy płat 34,6 mm * 15,5 mm * 51,22 mm

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanych wynikach nieprawidłowość stanowi obecność guza w prawym płacie. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem. Najpewniej konieczne będzie jednak wykonanie zabiegu operacyjnego.