Interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa i spłycenie lordozy szyjnej
Witam,proszę o interpretację wyniku badania Rtg:Spłycenie lordozy szyjnej,poza tym kręgosłup szyjny bez innych istotnych zmian rtg.Niewielkie pogłębiebie lordozy ledzwiowej z przesunieciem linii statycznego przeciażenia ku przodowi,poza tym zmiany przeciażeniowe widoczne w postaci podwichnieć w stawach miedzykręgowych L3/4,L4/5,L5/S1.Stawy krzyżowo-biodrowe bez istotnych zmian rtg zwiazek z powtarzajacym się kilka razy w ciągu każdej doby bólem l.kończyny dolnej z dretwieniem ,niedowładem?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Zmiany opisane rtg mogą powodować powyższe dolegliwości, koniczna konsultacja ortopedyczna.
Pozdrawiam