Interpretacja wyniku biopsji tarczycy, opis makroskopowy
O czym świadczy wynik biopsji? Proszę o odpowiedź... OPIS MAKROSKOPOWY: Badanie USG z dnia 21.11.2013 r. wykazało przebudowę guzkowa lewego płata tarczycy. Największy z guzków śr. 15 mm. W czasie BACC uzyskano krwisto podbarwiony materiał. WYNIK BADANIA MIKROSKOPOWEGO: Materiał biopsyjny utworzony z płatów prawidłowego nabłonka pęcherzykowego tarczycy oraz kropli szklistych mas koloidowych. Całość obrazu w korelacji z badanie USG przemawia za guzkiem rozrostowym w przebiegu wola guzkowego.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany guzkowe nie mają w tym momencie podejrzenia nowotworu. Są typowymi zmianami zwyrodnieniowymi gruczołu tarczowego. Takie zmiany nie wymagają leczenia operacyjnego.