Wynik badania histopatologicznego tarczycy 59-letniej osoby do analizy

Mikroskopowo badanie histopatologiczne został utworzony z płatów nabłonka pęcherzynkowego tarczycy,drobnych strzepów tkanki włóknistej oraz śladowych ilości treści koloidowej.Całość obrazu mieści się w kategorii zmiany bliżej nieokreślonej najprawdopodobniej o charakterze gruczolaka pęcherzykowego. Należy rozważyć dalszą obserwację USG nakłuwanej zmieny z powt.BACC za6-12m-cy. Materiał uzyskano krwisto podbarwiony a guzek o największym wym. do20mm.Moje pytanie czy to coś poważnego??

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju. Obraz w badaniu jest nie w pełni jednoznaczny i dopiero po następnym badaniu za 6-12 miesięcy po ocenie ewentualnej zmiany można będzie stwierdzić jednoznacznie czy konieczna jest operacja. Ważne aby w miarę możliwości kontrolne badanie przeprowadił ten sam lekarz.