Interpretacja wyniku TK klatki piersiowej i guzek
Proszę o inpretację badania TK klatki piersiowej. Drobny przynaczyniowy guzek 9mm w segmencie 3L przy szczelinie poziomej -zmiana pozapalna ? W obrębie segmentu 5P zmiana drobnoguzkowa wlk ok. 3mm .Pojedynczy powiększony węzeł chłonny z zachowaną wnęką tłuszczową w dole pachowym lew. wlk. 24x12 mm-pozapalny ?Dziękuję

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Nie można na podstawie samego wyniku badania TK postawić rozpoznania. Do tego potrzebna jest wiedza na temat obrazu klinicznego oraz badania fizykalnego. Dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, który na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych, w tym badania TK, postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.
Nie wiem dlaczego robione było badanie , a jest to bbb.ważne dla stworzenia mojej internetowej opinii , która ZAWSZE JEST MNIEJ MIARODAJNA!!! Nie znam choroby od początku,sposobu leczenia,obecnego stanu , itd. , itd. KONIECZNA KONSULTACJA Z LEKARZEM PROWADZĄCYM!!! zż