Jak być z osobą, która ma problem z alkoholem?

Witam. Od kilku miesięcy jestem z osobą która ma problem z alkoholem. Nie wiedziałam o tym od początku, dowiedziałam się dopiero kiedy razem pilismy alkohol,wtedy okazalo się,ze On nie może się zatrzymać. Trwa to kilka dni,potem kolejne kilka dni wraca do życia. Zarzekal się,że mnie kocha i to będzie Go motywowac. Wytrzymal 2,5 miesiąca. Potem pojawily się problemy zdrowotne,które Go przytoczyły i zaczął znów uciekać w alkohol.nie wiem jak mogę Mu pomóc,czy w ogóle mogę to zrobić? Czy jedyny sposób,to Go zostawic???? Nie wiem co robić. Proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie. LUCY

Witam, partner może uzyskać pomoc w ośrodku leczenia uzależnień (link do portalu gdzie znajdzie Pani adresy jednostek - https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne ). Nie zawsze możliwe jest samodzielne porzucenie uzależnienia, potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Może ją pani również znaleźć dla siebie, aby zastanowić się nad relacją, czy spróbować wspierać partnera, jeżeli zdecyduje się na skorzystanie z terapii, czy jednak zrezygnować ze związku gdy widzi Pani że partner nie zmienia sposobu funkcjonowania. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Niestety, nie ma Pani wpływu na decyzje Pani Partnera, może Pani mieć wpływ tylko na swoje decyzje.

Jedynie może Pani zachęcić Partnera do podjęcia leczenia, oferując Mu swoją obecność, wsparcie (na tyle na ile to możliwe, również w zadbaniu o samą siebie).

Życzę Pani tylko dobrych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com