Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo leczy się zespół jelita drażliwego?

Witam stwierdzono u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka stowalem controloc 40 pomagało potem napilem się piwa i dolegliwości powróciły, potem znowu znalazłem się w szpitalu i stwierdzono zespół jelita drazliwego i moje pytanie ile jescze bd mnie to męczyć stosuje dietę, i biorę leki Tributer forte i derbutir i rifaxminimum 200 może jakieś wskazuwki co warto jeść co Rb żeby dolegliwość 2 ciągu 3 4 msc ustąpił bardzo mi na tym zależy mam przelewanie się pieczenie uczucie pełnosci proszę o odpowiedź pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Zespół jelita drażliwego jest najczęstszą przewlekła chorobą przewodu pokarmowego. Co oznacza, że nie da się tego wyleczyć w kilka dni jak infekcji wirusowej. W tym przypadku wyniki leczenia w dużej mierze zależą od pacjenta. Dieta zależy od objawów (np. jeśli pacjent cierpi na zaparcia, to zaleca się dietę bogatą w błonnik). Zaleca się "unikanie potraw zawierających dużo węglowodanów nierozkładających się w przewodzie pokarmowym (np. fasola, kapusta, kalafior, brukselka) lub słabo wchłanialnych i łatwo ulegających fermentacji (sacharoza [cukier stołowy], laktoza [w mleku krowim], fruktoza [w miodzie i owocach], sorbitol [w słodzikach spożywczych]) oraz picia kawy i alkoholu". (źródło: Choroby wewnętrzne, pod red. A. Szczeklika) U niektórych pacjentów może być korzystne wprowadzenie diety bezglutenowej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy