Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo mam stosować dietę niskobłonnikową?

Przebyłem niedrożność jelit /zaparcie i i brak gazów/ Przez okres 3-ch dni przebywałem w szpitalu, gdzie zastosowano lewatywę i kroplówkę. Po wyjściu ze szpitala tj od 5-ciu dni stosuję dietę - niskobłonnikową - Proszę o wjaśnienie jak długo powinienem tą dietę stosować.Po powrocie ze szpitala wypróżnienie było tylko jeden raz, a obecnie nadal mam kłopoty z wypróżnieniem. Proszę o radę. Czy stosowana przeze mnie dieta jest prawidłowa i ewentualnie kiedy mogę przejść na jedzenie normalne.
MĘŻCZYZNA, 70 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Witam. Proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym jak długo Pan tą dietę powinien stosować, on zna przebieg leczenia i obecny stan jelit. W późniejszym czasie może Pan stopniowo rozszerzać, żeby jelita nie przeżyły nagłego szoku, co może objawiać się bólem, wzdęciami. Czyli: z jasnego pieczywa przechodzimy na bardziej ciemne, z pełnego przemiału, zamiast gotowanych warzyw powoli wprowadzamy surowe (ale dalej proszę ograniczać wzdymające - kapusta, strączkowe), Można wprowadzić płatki owsiane - najpierw błyskawiczne potem zwykłe. Dokonujemy zmian maksymalnie jedne na kilka dni i obserwujemy jak się zachowuje organizm. Jeśli np. po spożyciu surowych warzyw pojawią się dolegliwości to przez kilka kolejnych dni proszę spowrotem jeść gotowane. Po kilku dniach ponowna próba. Jeśli jest o.k. to wprowadzamy kolejną modyfikację.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy