Jak długo mam stosować dietę niskobłonnikową?

Przebyłem niedrożność jelit /zaparcie i i brak gazów/ Przez okres 3-ch dni przebywałem w szpitalu, gdzie zastosowano lewatywę i kroplówkę. Po wyjściu ze szpitala tj od 5-ciu dni stosuję dietę - niskobłonnikową - Proszę o wjaśnienie jak długo powinienem tą dietę stosować.Po powrocie ze szpitala wypróżnienie było tylko jeden raz, a obecnie nadal mam kłopoty z wypróżnieniem. Proszę o radę. Czy stosowana przeze mnie dieta jest prawidłowa i ewentualnie kiedy mogę przejść na jedzenie normalne.
MĘŻCZYZNA, 70 LAT ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam. Proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym jak długo Pan tą dietę powinien stosować, on zna przebieg leczenia i obecny stan jelit. W późniejszym czasie może Pan stopniowo rozszerzać, żeby jelita nie przeżyły nagłego szoku, co może objawiać się bólem, wzdęciami. Czyli: z jasnego pieczywa przechodzimy na bardziej ciemne, z pełnego przemiału, zamiast gotowanych warzyw powoli wprowadzamy surowe (ale dalej proszę ograniczać wzdymające - kapusta, strączkowe), Można wprowadzić płatki owsiane - najpierw błyskawiczne potem zwykłe. Dokonujemy zmian maksymalnie jedne na kilka dni i obserwujemy jak się zachowuje organizm. Jeśli np. po spożyciu surowych warzyw pojawią się dolegliwości to przez kilka kolejnych dni proszę spowrotem jeść gotowane. Po kilku dniach ponowna próba. Jeśli jest o.k. to wprowadzamy kolejną modyfikację.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty