Ból brzuszka u 3-letniego dziecka - co jest przyczyną?

Witam mój synek skarży się na ból brzuszka, ma problemy z wypróżnieniem się po 4 dniach zrobiłam mu lewatywę, ale nadal skarży się na brzuszek, ma takie ataki jakby skurczowe. Co robić?
ponad rok temu

Witam!

Bóle brzucha u synka mogły być skutkiem zaparcia - nie zawsze ustępują bezpośrednio po wypróżnieniu, zwłaszcza jeśli zaparcie trwało długo, ponieważ wypróżnienie nie zawsze wtedy prowadzi do pełnego oczyszczenia jelit.
Jeśli zaparcia powtarzają się często, warto pomyśleć nad zmiana diety - włączając do niej więcej produktów bogatych w błonnik, w tym owoców i warzyw oraz zwiększeniem aktywności ruchowej pociechy.
W wypadku nieustępowania bólu wskazane zgłoszenie się do lekarza.

Pozdrawiam