Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam,
Depresja wymaga leczenia,inaczej może się przerodzić w agresywnośc,albo/co nie daj bóg/w myśli i próby "s".Nie ma co więc liczyć,że przejdzie.Dobrze,.ze Pan o tym pisze,bo poporodowa depresja jest rzadko zgłaszanym problemem.Proszę nie zostawiać kobiety samej i duuuuużo z nią rozmawiać,odciążać itd.No i iść do terapeuty/czesm psychiatra też nim jest/.
Pozdrawiam i zapraszam do OHIP w Warszawie.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Dzień dobry!

Depresja poporodowa z definicji trwa kilka miesięcy (ok. 2-6). Może jednak przejść w formę przewlekłą. Jeśli kobieta nie dostanie odpowiedniego wsparcia w swoim otoczeniu, nie będzie pod opieką psychologiczną lub (jeśli tak zdecyduje lekarz) nie skorzysta z leczenia farmakologicznego, stan depresyjny może utrzymać się długoterminowo - np. latami.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Podłóg trwa 6-8 tygodni i jest to też czas, kiedy objawy depresyjne (wahania nastroju, płaczliwość, nerwowość) są.zrozumiałe i tłumaczy się je zmianami, jakie zachodzą w organiźmie kobiety. Oczywiście ważne jest też natężenie objawów. Jeżeli uniemożliwiają one codziennie funkcjonowanie a depresja przybiera ostrą formę (brak zainteresowania codziennymi sprawami, niemoc wstanie z łóżka), należy nawet przed końcem połogu skontaktować się z psychiatrą. Konsultacja lekarza bądź psychologa/ psychoterapeuty zalecanajest wtedy, gdy depresja przedłuża się, trwa dłużej niż trzy miesiące.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy