Jak długo po porodzie u kobiet może pojawić się depresja poporodowa?

Witam, jak długo po porodzie u kobiet moze pojawić się depresja poporodowa? Moje dziecko ma 10miesięcy a ja czuję że sobie nie radzę. Nie mam wsparcia u rodziców ani teściów, sami z mężem jesteśmy skazani na siebie jednak mąż duzo pracuje i glownie ja sama zostaję z dzieckiem. Nie mam na nic siły, jest mi zle, nie cieszy mnie macierzyństwo. Jak mam sobie radzić?

Witam, jest Pani młodą mamą, ma Pani poczucie że sobie nie radzi. Rozumiem że jest Pani zmęczona, ma Pani obniżony nastrój. Objawy depresji mogą pojawić się w ciągu pierwszego roku od porodu. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i pomocy psychologicznej.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka