Jak długo muszę mieć dietę po operacji woreczka żółciowego?

Jak długo muszę mieć diete po operacji woreczka żółciowego? Czeka mnie ten zabieg z powodu kamieni. Bardzo lubię tłuste jedzenie, pieczone golonka, kurczaki, gęsi ze skórką....Jadam też obfite posiłki. Czy bez woreczka będę mogła jeść nadal tłuszcz?? Jestem szczera, kocham jeść i bardzo boję się tej diety.

Witam , proszę podejść poważnie do tematu i omówić szczegółowo sprawy dalszej diety z operatorem lub lekarzem diabetologiem , do którego skieruje Panią chirurg po operacji! JEST TO BBB.WAŻNE!!! z.żurawski

Witam Panią,

wszystko jest kwestią dośc indywidualną ale najcześciej po około 4tygodniach pacjent wraca do normalnej diety. Nie mniej jednak PROSZĘ ZMIENIĆ SWOJE NAWYKI ŻYWIENIOWE. Tak tłusta dieta przysporzy Pani kolejnych problemów zdrowotnych np. problemy z cholesterolem, nadwaga.
Zalecam konsultację z dietetykiem. Smacznie może być także na diecie lżejszej nie obfitującej w takie ilości tłuszczu. Posiłki lepiej zjadac mniejsze ale częściej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę podejśc do sprawy poważnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk