Jak długo trwa półpasiec?

Ile razy przechodzi się półpasiec? Co w przypadku jeśli wystąpi po raz kolejny? w sieci można przeczytać , że nawracający to PEWNY nowotwór, czy to prawda? Jakie badania wykonać? Proszę o informację

Lek. Katarzyna Szymczak

To prawda że często nawracający półpasiec nasuwa podejrzenie nowotworu, ponieważ pojawia się przy spadku odporności, jeśli wystąpi więcej niż 3 razy w roku wtedy wskazana jest diagnostyka w kierunku nowotworu.
Pozdrawiam