Jak duże jest prawdopodobieństwo zapłodnienia w tej sytuacji?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie możliwość zapłodnienia. Więc, wczoraj wzięłam tabletkę antykoncepcyjną Vibin Mini i po 8 godzinach miałam biegunkę, dzisiaj też miałam i też po czasie wchłaniania się tabletki, ale była bardzo słaba. Nie przypominam sobie żebym w inne dni miała biegunkę, jestem na 1 pierwszej tabletce z drugiego rzędu. Dzisiaj uprawiałam seks analny z moim chłopakiem z wytryskiem w środku, po czym poszłam do łazienki się wytrzeć i przez przypadek włożyłam chyba palec do środka pochwy ze spermą (chciałam zobaczyć czy tam nie wypłynęło i chyba wypłynęło). Od razu to wszystko wytarłam, nie włożyłam go głęboko, tylko trochę i szybko wyjęłam. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez to?
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanym przez Panią przypadku jest bardzo małe. Przede wszystkim biegunka występująca po takim czasie od przyjęcia pigułki nie ma wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Pigułki wchłaniają się bowiem w ciągu 3-4 godzin. Ich działanie nie zostało więc zaburzone i powinna być Pani chroniona, nawet jeśli wytrysk odbył się w środku.

W związku z tym najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-biegunka-moze-oslabic-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-a-tabletki-antykoncepcyjne-i-mozliwosc-owulacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-po-13-godzinach-od-przyjecia-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.