Jak interpretować wynik badania cytologi odbytu i co oznacza pobudzenie komórki?

Witam, otrzymałam następujący wynik cytologii odbytu: „pasma śluzu i liczne pobudzone komórki nabłonka płaskiego z warstw powierzchniowych; w rozkazach komórki rakowe są nieobecne”. Co oznaczają pobudzone komórki? Czy mogą się z nich wykształcić komórki rakowe?

Lek. Tomasz Budlewski

a co to było dokładnie za badanie? jakie objawy? jeżeli byłoby obecne ryzyko zmiany nowotworowej napewno byłoby o tym wspomniane, pobudzone komórki - zależy z czego dokładnie i jaką metodą było pobrane badanie. proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe oznaczenie.