Jak interpretować wynik badania mammografii u 65-latki?

Dzien dobry-- Prosze o interpretacje wyniku mammografii... Kobieta-lat 66 Sutki o utkaniu tluszczowo-wloknistym. W kgz prawego sutka zacienienie spikularne o wym 4,5x2,9 cm zawierajace mikrozwapnienia - obraz mmg odpowiada CA. Skora i brodawki sutkowe w widocznym zakresie nie pogrubiale. Wezly chlonne w dolach pachwowych o wyraznych granicach powiekszone -zwlaszcza w prawym dole pachwowym o wym 20 x 11 mm. Wnioski - BI -RADS 4

Lek. Tomasz Budlewski

zmiana podejrzana konieczna dalsza diagnostyka, sądzę że w postaci biopsji i ocena pobranego materiału