Jak interpretować wynik badania RTG płuc i czy jest powód do zmartwień?

Pasmowate cienie niedodmy płytkowej w polu dolnym lewego płuca. Płuca bez innych zmian ogniskowych. Serce i duże naczynia w granicach normy dla wieku. Wysokie ciśnienie i dodatkowy znośny lekki ból wraz z pieczeniem w okolicach lewej piersi od strony pachy. Wizyta umówiona u lekarza rodzinnego. Przy zleceniu badań na wcześniejszej wizycie RTG, morfologia, mocz, dostałem leki na nadciśnienie. proszę powiedzieć czy jest się czym martwić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu zapisie ekg będzie można coś więcej powiedzieć jeśli ból się utrzymuje i nie ustępuje nalezy zgłosić się na izbę przyjęć lub wezwać pogotowie ratunkowe