Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczy się politelię?

Witam. Około dwóch lat temu podczas badania usg piersi potwierdziły się moje przypuszczenia. Mam pod obiema pachami politelię (dodatkowe sutki) wraz z aktywnymi gruczołami mlekowy i. Niestety, ale zdarzają się kiepskie miesiące i bardzo mnie one bolą w okresie przedmiesiączkowym. Proszę o informację, jakie mogę kroki wykonać, żeby je usunąć. Czy się da? Jeśli tak, jakie mam podjąć kroki? Od lekarza robiącego usg usłyszałam, że rzadko się to usuwa, ponieważ istnieje duże ryzyko naruszenia nerwów. Będę wdzięczna za Odpowiedź.
KOBIETA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

politelia (hyperthelia) to obecność dodatkowych brodawek sutkowych. Niekiedy są całkowicie ukształtowane, łącznie z aktywnymi gruczołami mlecznymi. Zazwyczaj brodawki występują w postaci zaciemnionej otoczki bez brodawki, wówczas usunięcie ich podyktowane jest estetyką, natomiast gdy brodawki te są nadwrażliwe np. w okresie PMS lub płynie z nich mleko, wskazane byłoby je usunąć z uwagi na dyskomfort jaki mogą sprawiać.

Sugeruję konsultacje w Poradni Chirurgicznej – zabieg usunięcia dodatkowych brodawek jest refundowany (NFZ) i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Można również skorzystać z usług chirurga plastycznego – wówczas jest to zabieg odpłatny.

Zdaniem lekarzy takie działanie nie niesie za sobą ryzyka powikłań, a umiejętnie przeprowadzony zabieg nie powinien skutkować porażeniem nerwów. Tutaj opinia naszego chirurga, proszę się z nią zapoznać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dodatkowa-brodawka-pod-sutkiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy