Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza takie rozpoznanie mikroskopowe?

Dzien dobry, prosze o analize rozpoznania mikroskopowego: "Brodawka lojokotowa. Przez jeden z marginesow bocznych biegnie linia ciecia. Usuniecie niedoszczetne." Z gory dziekuje.
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brodawka łojotokowa to łagodna zmiana nowotworowa w postaci okrągłego i wypukłego wykwitu na skórze. Jest absolutnie niegroźna i najczęściej nie wymaga nawet interwencji lekarskiej.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszym artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/brodawka-lojotokowa.

Drugie zdanie opisu badania wskazuje, że cięcie nie usunęło jej całkowicie – w przypadku nowotworów złośliwych jest to konieczne, by mieć pewność, że nowotwór się nie odnowi i nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia czy życia, nowotwory łagodne nie budzą takich obaw.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to o różnych rodzajach brodawek i ich leczeniu przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brodawki-wirusowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy