Co robić z tą brodawką w odbycie?

Witam.W kanale odbytu mam 5 lat temu wykrytą przeroslą włóknistą brodawkę kresy grzebieniastej,wynik mikroskopowy:cechy rozrostu nablonka plaskiego oraz naciek zapalny., brodawka jest wielkości fasoli.Chciałam zapytać czy to może zrakowieć i czy muszę to usunąć.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy obawy o stan swojego zdrowia. Taki problem zdrowotny na pewno wymaga działania, aby poprawić Pani komfort życia.

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę pod kątem oceny rozwiniętej zmiany w kanale odbytu. Brodawka włóknista mogła rozwinąć się pod wpływem obniżenia odporności, przewlekłych stanów zapalnych, czy istnienia chorób autoimmunologicznych, a także zapalnych w obrębie jelit.

Biorąc pod uwagę jej wielkość, prawdopodobnie, zmiana ta powinna zostać usunięta w całości. Uniemożliwiłoby to jej dalszy rozrost, podrażnianie, a także odczuwanie wszelkiego dyskomfortu oraz dolegliwości bólowych.

Zalecamy Pani konsultację z chirurgiem proktologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i konieczności wykonanie zabiegu usunięcia opisanej brodawki.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/brodawki-wirusowe

https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.