Jak leczyć bolący pęcherzyk żółciowy?

Witam, co stosować na bolący pęcherzyk żółciowy? Usg nic nie wykazało, morfologia ok, opis rezonansu magnetycznego: Zawartość pęcherza zróżnicowana, przy czym prawdopodobne ewentualne krwawienia spowodowane zapaleniem. Drogi żółciowe zarówno w wątrobie, jak i poza nią nie są rozszerzone. Lekarz nie wyjaśnił co przez to rozumieć.

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie tylko pani opisu nie można zaproponować prawdopodobnego rozpoznania. Konieczna jest pełna ocena kliniczna. Jeżeli chodzi o dolegliwości ze strony pęcherzyka to należałoby w pierwszej kolejności wykluczyć patologię wątroby i dróg żółciowych (m.in. badania: ALT, AST, GGTP, bilirubina całkowita i bezpośrednia, INR), chociaż badania obrazowe nie wskazują na ich patologię. Może pani również wykonać badanie ogólne moczu z jego posiewem (badanie bakteriologiczne) i CRP. Najlepiej żeby pani diagnostyką pokierował pani lekarz prowadzący.