Jak leczyć katar u dziecka w sezonie grzewczym?

Kiedy tylko zaczyna się przedszkole i okres grzewczy, u mojego dziecka (5lat) zaczyna się katar, ale niestety taki, ktorego nie można wydmuchać tylko spływa po tylnej ściance. Lekarz zalecił oczyszczanie nosa, dużo płynów i Nasivin soft. Katar nadal się utrzymuje 1,5 tygodnia i boję się żeby nie przerodziło się to w zapalenie oskrzeli. Nie wiem co można zrobić, żeby znowu przez całą jesień i zimę nie męczył się z katarem.

Proszę zakupić nawilżacz powietrza lub nawilżacz z oczyszczaczem. Dbać o wietrzenie pomieszczeń oraz ich nie przegrzewać- temp. w domu 21 st.C. Pomocna będzie także dawka witaminy D 1000j dziennie od września do kwietnia. W czasie objawów nebulizacje z soli fizjologicznej 2 x dziennie (druga najpóźniej godzinę przed snem), na noc olejek eteryczny na chusteczkę w pokoju lub preparat typu Aromactive na klatkę piersiową.