Jak leczyć nieregularne cykle i zaburzenia innych hormonów?

W trakcie bezskutecznego leczenia trądziku Pani dermatolog wysłała mnie na badania hormonalne. Okazało się, że moje hormony nie są prawidłowe i powinnam natychmiast zgłosić się do endokrynologa - ginekologa. Lekarz po dodatkowych badaniach zdiagnozował u mnie niedoczynność tarczycy, androgenizację nadnerczową oraz podwyższona prolaktyę. Leczę się od 5 miesięcy. Rano biorę 1 tabletkę najniższej dawki euthyroxu, później łykałam midiane antykoncepcyjną, a wieczorem 1/2 najniższej dawki pabi- dexamethazonu, po miesiącu zmniejszoną do 1/4. Moja cera po miesiącu leczenia stała się idealna, wręcz atłasowa. Na ostatniej wizycie kontrolnej, wspomniałam jednak lekarzowi, że w 7 dniowej przerwie między tabletkami antykoncepcyjnymi szczypią mnie czasem piersi. Lekarz w związku z tym oraz kierując się moim wiekiem ( mam dopiero 18 lat) zamienił mi midiane na vibin mini, które zawierają w swoim składzie mniej jednego z hormonów ( chyba estrogenowego). Zrobiłam po midiane jak zwykle 7-dniową przerwę i zaczęłam opakowanie vibin mini i tu zaczęły się problemy. W ciągu tygodnia brania vibin mini mam obsypane małymi krostkami całe czoło i okolice żuchwy. W związku z tym mam pytanie. Dlaczego tak się dzieje? Co robić dalej ? Czekać aż poziom hormonów się wyrówna i uspokoi ? Czy natychmiast zapisać się na wizytę u mojego lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest ponowna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie