Jak leczyć objawy nerwicy natręctw?

Witam. Mam stwierdzoną nerwicę natręctw/lękową, która przyniosła mi objaw w postaci mętów w oczach. Nerwicę znacznie uspokoiłem, ale męty wydają się jeszcze mocniejsze. Badałem się u 2 okulistów - jeden stwierdził, że nie widzi nic niepokojącego, a drugi, że rzeczywiście są w oku jakieś plamki, ale i tak nie można z tym nic zrobić i przepisał mi tylko jakieś krople, które i tak nic nie dają. Znalazłem w internecie informację na temat witreolizy - zabieg laserowy usuwania mętów, ale w każdej poradni mówią, że jest to tylko dla osób powyżej 40 roku życia. Załamałem się, ponieważ męty bardzo mi dokuczają. Skupiam się na nich, mimo że nie chcę i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Czy ktoś zna jakiś skuteczny sposób na pozbycie się ich lub zaakceptowanie w taki sposób, aby nie były problemem?

Witam Pana,
wskazana jest konsultacja diabetologiczna i szczegółowa, np. krzywa cukrowa, w celu wykluczenia cukrzycy, która może być przyczyną męt ciała szklistego, biorąc pod uwagę - wykluczenie chorób oczu, np. jaskry. Jeśli przyczyną jest podatność na stres i nerwica: Pomocne mogą być techniki relaksacyjne, oddychanie, medytacje, relaksacja fizyczna pozwala na odprężenie psychiczne, np. spacer, pływalnia, jazda na rowerze. Jeśli na coś nie mamy wpływu - dobrze jest spróbować zaakceptować ten stan, nauczyć się żyć z tym. Ważny jest zdrowy styl życia, dieta oczyszczająca organizm, witaminy, jod.
Pomocny będzie paradygmat poznawczo - behawioralny lub akupunktura.
Do poczytania:
http://leczeniemetow.pl/pg_30_13_13_1_czym_sa_mety_i_jakie_sa_ich_przyczyny.html
https://wylecz.to/pl/choroby/okulistyka/mety-w-oku-1402388466.html
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zachęcałabym Pana do (rozważenia) podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, której "efektem ubocznym" mogłoby być wyeliminowanie symptomu (niepokojącego/utrudniającego Panu funkcjonowanie).

Serdeczności i pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605